
* Tresko for krokofanten…..
En tresko i gummi er neppe noen stor gastronomiske opplevelse, selv ikke for en motebevisst alligator som tydeligvis følger med på gjeldende skotrender. For det glupske reptilet forsøkte å tygge i seg en gummi-tresko den fant henslengt på en sandbanke, men alligatoren måtte til slutt gi opp kampen mot det balstyrige skotøyet. Det var fotografen Phil Lanoue som tok bildene var reptilet i Huntington Beach State Park, som ligger i California, USA.
Og alligatoren forsøkte i 30 minutter å presse gummi-fotøyet sammen med sine sterke kjever, før de til slutt ga opp. Og som vi kan se av bildene i dett innlegget, den episke kampen, bare kalt “dyr vs fottøy”, endte ut i en særdeles fornøyelig bilde-serie. Man antar at noen har mistet gummi-treskoen, og at alligatoren noe senere fant den liggende på en sandbanke, og at dyret så trodde det var snakk om en lekkerbisken som kunne spises.

* Den sultne alligatoren brukte omtrent 30 minutter på å prøve å presse det gummiaktig fottøy sammen med sine sterke kjever

* Der fikk skoen nådestøtet, eller kanskje ikke. For den skoen lot seg ikke spise, noe den etterhvert så sure aligatoren bare måtte innse

* Sko-spise-forsøket fant sted i Huntington Beach State Park, som ligger i California, i USA